:חיפוש | כתבו עליי | תקנון האתר | הפוך לדף הבית
4.5 ומעלה - מומלץ מאוד (רוצו מהר למה אתם מחכים) 4 - 4.4 - סטנדרטי אך מומלץ (לשבת בכיף) 3.9 ומטה - לא מומלץ. קראו היטב את הדיווח
פליישמן, הרצל 12, תל אביב
(TA, מומלץ) פליישמן דלי נפתחה לפני כשבועיים ברחוב הרצל בתל אביב, היכן ששכנה קישריה. מדובר בדלי (DELI) שמציע כריכים עם קורנביף או פסטרמת הודו שנעשים במקום וכן כריכים עם לשון בקר, נקניקיות בסגנון אמריקאי וכריך עם דג מטיאס. המשפט שנלווה ללוגו "ניו יורק פינת הרצל"  כנראה מתאר את הכריכים שלהם. ניו יורק "תרמה" את הבשרים המשובחים, החזרת הלבנה, רוטב הברביקיו וההשפעה הישראלית / מקומית "תרמה" את לחמי הפרנה המרוקאים הנהדרים בהם מוגשים הכריכים וברוטב החריף הנהדר על פי מתכון מרוקאי ביתי של הבעלים. המקום נפתח כמעט ללא יחסי ציבור וכבר אנשים עומדים בתור. בהחלט מסתמן כהצלחה. לצד לחמי הפרנה הבאמת מוצלחים, ניתן גם להזמין פרנה דגנים מופחת קלוריות או פרנה ללא גלוטן. יכול להיות שמי שרגיל לאכול את כריכי הקורנביף בפרוסות לחם רגיל, ימצא את השילוב עם הפרנה מעט משונה, בעיני זה שדרג את הכריכים מאוד והפך אותם ליותר טעימים ויותר משביעים. המסעדה גם כשרה, כך ששומרי הכשרות יוכלו סוף סוף להנות מהכריכים הללו. למרות שניתן גם לשבת במקום, אנחנו עשינו TAKE AWAY למשרד 3 פעמים. בנוסף לכריכים שהזמנו למשרד (כפי שיתואר בהמשך) ניתן גם להזמין כריך בלחם פרנה די גדול עם חצי ק"ג בשר. המחיר שלו ממש לא לכל כיס, 99 ש"ח. בכל כריך רגיל יש כ 120 גרם בשר.

אז מה הזמנו:

1) כריך ניו יורקר - קורנביף, חזה הודו, חזרת לבנה מלפפון חמוץ וחסה אמריקאית. הבשר עסיסי ומלא טעם. הכריך זכה לתגובות חיוביות מכל מי שהזמין וטעם במשרד. החזרת הלבנה חריפה ומודגשת. תענוג. מחיר 38 ש"ח.
2) כריך סוהו - שרדד ביף (בשר צלעות מפורק ברוטב ברביקיו), איולי שום, רוטב ברביקיו פלפל חריף וחסה אמריקאית. כמות מאוד מכובדת של בשר. רוטב הברביקיו חזק ועז. מתאים רק למי שאוהב רוטב ברביקיו. מזכיר מעט כריכים מסוג סלופי ג\'ו רק בלי כל הלכלכוך והבלגן. גם כריך זה זכה להצלחה במשרד. 38 ש"ח.
3) כריך ברוקלין - קורנביף, ירוקים, איולי שום, פלפל חריף חסה אמריקאית ובצל. את הכריך הזה הזמנתי פעמיים. פעם במתכונת המובנית כפי שמתואר פה, ופעם החלפתי את האיולי בחזרת לבנה ושאר הירקות בכרוב כבוש (שמוגש בדר"כ עם הנקניקיות). מעבר לכריכים המובנים, ניתן גם לבנות כריכים באופן עצמאי. האמת, הכריך עם החזרת והכרוב הכבוש היה בעיני הרבה יותר מוצלח מזה המובנה. מחיר 38 ש"ח.
4) תוספות - קופסא קטנה עם כרוב מוחמץ. טעים, אבל מאוד מתוק. יש בהחלט מקום להוריד מעט סוכר מנוזלי ההחמצה. בנוסף מקבלים קופסא עם צ\'יפס (סגנון תפוצ\'יפס). לא כל כך ברור לי למה התפוצ\'יפסים האלה תפסו תאוצה כתוספת האולטימטיבית לכריכי הקורנביף. כל כך מיותר. כאן לפחות מקבלים יחד איתה קופסת פלסטיק קטנה עם רוטב הברביקיו הנהדר, והטבילה של הצ\'יפס בברביקיו בהחלט משדרגת אותו.

לסיכום: פליישמן דלי - בשרים משובחים בלחם נהדר. התמחור בהתאם למקובל בשוק. אופציה מצויינת לשומרי הכשרות וגם לאילו שלא.


תאריכי הביקור: תחילת אוקטובר 2012

לאתר המסעדה לחץ כאן

מה דעתכם על המסעדה?
 גרועה  בינונית  טובה  טובה מאוד  מצויינת
       
כניסה למשתמשים
אי-מייל:
סיסמא:
שכחתי סיסמא
   
סקר החודש:
לאן אתם שולחים אותי לדווח? הפעם איטלקיות (לחצו על שמות המסעדות)
רונימוטי
גוסטו
אמורה מיו
איל פסטיו
ארנסטו
תוצאות ההצבעה
קטגוריות מסעדות:
נעים להכיר
כשרות
משלוחים / TA
בשרים
עממיות / עדות
ארוחות בוקר
ת"א והסביבה
חיפה והצפון
ירושלים והסביבה
השרון
מרכז
דרום
דורון: 050-5199009 | doron@doronrest.co.il
Atar2b דורון מבקר במסעדות - כל הזכויות שמורות   2011   ©   |   עיצוב ובנית אתרים